Казийски и "Тренто" на полуфинал в Италия

Следва сблъсък с миналогодишния шампион

Матей Казийски и неговият "Тренто" се класираха за полуфиналите на италианската волейболна Суперлига. Тимът на Анджело Лоренцети победи с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 25:21) "Пиаченца" в третия мач помежду им.

Така "Тренто" спечели серията с 2-1. До днес Казийски и компания имаха успех с 3:0 и поражение с 2:3 от "Пиаченца".

Българинът завърши двубоя с 9 точки (1 блок), а най-резултатен беше Даниеле Лавия с 15. За най-полезен бе избран Алесандро Микиелето от "Тренто".

В полуфиналите съперник на "Тренто" ще бъде шампионът от миналата година "Кучине Лубе" Чивитанова, който елиминира "Монца" на Алекс Грозданов и Денис Карягин в четвъртфиналите с 2-0.

Срещите от финалната четворка започват на 14 април (четвъртък), като се играе до 3 победи от 5 мача. До този етап стигнаха още "Перуджа" и "Модена".

Съставите

"Тренто": Рикардо Сбертоли, Даниеле Лавиа, Матей Казийски, Алесандро Микиелето, Сречко Лисинац, Марко Подрасчанин - Юлиан Ценгер-либеро (Джулио Пинали, Оресте Ковуто)

"Пиаченца": Антоан Бризар, Тончек Щерн, Аарън Ръсел, Дамиано Катания, Едоардо Канески, Максуъл Холт - Леонардо Сканферла-либеро (Френческо Речине, Олег Антонов, Тибо Росар, Енрико Честер, Алесандро Тондо)