"Лъвовете" отстъпиха и на шампиона Бразилия

България заема предпоследното място във волейболната Лига на нациите

Мъжкият национален отбор на България по волейбол завърши с поражение участието си в група 4 от втората седмица в Лигата на нациите. "Лъвовете" загубиха с 0:3 гейма (21:25, 19:25, 22:25) от действащия шампион Бразилия в столичната "Арена Армеец".

Така тимът на Николай Желязков остава на предпоследното 15-о място във временното класиране, докато съперникът е шести след петия си успех в турнира.

Тази вечер играта вървеше точка за точка в дълги периоди от откриващия гейм, но в края "Селесао" поведе с 23:20, за да сложи точка на спора при 25:21.

След средата на втората част гостите отново бяха по-концентрирани и си осигуриха аванс от 14:11, който се оказа достатъчен за крайното 25:19. Включването на Аспарух Аспарухов от резервната скамейка даде импулс за "лъвовете", те обаче не успяха да се противопоставят успешно на по-опитния си противник.

Бразилците поведоха с 14:10 и в третия гейм, след което продължиха да играят силно в атака, за да победят с 3:0 след 25:22.

Най-резултатен за България стана Мартин Атанасов с 12 точки, а Аспарух Аспарухов добави 9.

За "Селесао" Йоанди Леал се отличи с 12 точки.

Съставите

България: Добромир Димитров 2, Радослав Парапунов 8, Александър Николов 5, Мартин Атанасов 12, Стефан Чавдаров 7, Николай Колев 5 - Владислав Иванов-либеро (Светослав Иванов, Аспарух Аспарухов 9, Денис Карягин 1, Илия Петков)

Бразилия: Бруно Резенде 3, Дарлан Соуса 10, Рикардо Лукарели 11, Йоанди Леал 12, Исак Сантос 11, Флавио Гуалберто 10 - Талес-либеро (Адриано Фернандес, Фернандо Крелинг, Майке Нашименто)