"Лъвовете" с трето поредно поражение на Евроволей (U18)

България загуби шансове за участие в елиминациите

Юношеският национален отбор на България по волейбол допусна трето поредно поражение на европейското първенство (U18) в София.

"Лъвовете" отстъпиха с 0:3 на Франция (22:25, 13:25, 22:25) в мач от група 1 и загубиха шансове за продължаване към полуфиналите. Преди това "трикольорите" паднаха последователно от Финландия (1:3) и Турция (0:3).

Тимът на Десислава Величкова е на четвърто място с актив от 9 точки след 3 победи и 3 загуби. Сигурни полуфиналисти са "петлите" с пълен актив от 18 точки, следвани от Полша с 15.

Последният двубой на България от основната фаза е утре от 20:00 ч. именно срещу "Дружината".

Днес над всички за "лъвовете" отново беше Жасмин Величков, завършил с 13 точки. Най-резултатен в мача стана Ноа Дуфлос-Роси от Франция с 15 точки, а 12 за успеха добави Ино Дукич.

В игра за "петлите" за кратко във втория и третия гейм влезе натурализираният българин Виден Нацев.