Мъка! Изпуснахме 5 мачбола срещу Куба

Мястото ни в Лигата на нациите е под въпрос

fivb.com

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа нова загуба в Лигата на нациите, след като отстъпи драматично срещу Куба с 2:3 (23, -19, -25, 16, -16).

Отборът на Пламен Константинов има за какво да съжалява, тъй като в тайбрека пропусна общо пет мачбола.

Снимка: fivb.com

Александър Николов беше над всички, като реализира 23 точки, а Мартин Атанасов и Алекс Грозданов добавиха по 12.

За съперника Хайме Ерера завърши с 27 точки.

Загубата във френския град Орлеан може да се окаже ключова за "лъвовете", тъй като Куба е директен съперник за запазване на мястото в турнира.

Дотук България има само една победа, която постигна над Словения. Последваха шест поредни поражения, които застрашават оставането на тима ни в комерсиалния турнир.

В пореден мач тимът ни показа големи амплитуди. Селекционерът Пламен Константинов предприе смени, като търсеше оптималния състав. Аспарух Аспарухов отново влезе на поста диагонал, като остана в игрището докрай, а Делчо Раев се появи на поста разпределител.

В тайбрека драмата бе пълна. България поведе с 5:4, след ас на Александър Николов, кубинците започнаха да грешат.

В края на гейма съставът ни поведе с 14:11, но не успя да го затвори мача. Кубинците изравниха 14:14. Стигна се до 16:16 след две намеси системата за видеоповторение.

След това Хесус Ерера отбеляза два поредни аса и Куба затвори мача с 18:16 в решителната пета част.