Младият Левски се бори, но отстъпи на Монца

„Сините“ се нуждаят от чудо в реванша от CEV Challenge Cup

Волейболният Левски загуби с 0:3 (22:25, 23:25, 13:25) от италианския Монца в първия мач между двата тима от четвъртфиналите в турнира CEV Challenge Cup.

Двубоят се игра в препълнената зала на столичния гранд. Младият "син" отбор показа добра игра, особено в първите два гейма, но съперникът се наложи с по-силен сервис, посрещане и най-вече опит.

Така Левски се нуждае от чудо в реванша в Италия на 17 януари.

Мачът започна с размяна на точки, но "сините" направиха разлика от 14:9 благодарение най-вече на силен сервис и добра игра в атака.

Монца обаче отговори, като изключителна серия на сервис направи канадският национал Ерик Льопки, който доведе резултата до 20:17 за гостите. Италианците запазиха разликата и затвориха първата част при 25:22 с атака през центъра на канадеца Стивън Маар.

Във втория гейм тимът на Левски отново започна отлично, повеждайки с 5:3 и 7:5. Монца пак натисна със сервис и добро посрещане и направи обрат за 8:11.

Тимът на Николай Желязков поддържаше интригата, като намали разликата при 15:16 и изравни за 17:17. Левски дори поведе заради добри изяви на резервата Антов, но в края на частта отново опитът и класата на Монца надделяха и гостите спечелиха с 25:23 с атака през центъра на капитана Джанлука Галаси.

Третата част също започна със серия от сервиси на Ерик Льопки, който доведе резултата до 6:2 за гостите. Отговорът дойде от началните удари на Антов, след които резултатът бе изравнен. Словенецът Никола Муянович също направи някои хубави отигравания в третата част, за да донесе нов аванс на тима си.

Имаше спорни ситуации, като повечето съдията от Румъния отсъди в полза на гостите, при липсата на видеопреглед.

При 14:9 за Монца на паркета се върна Кристиан Титрийски. Съперникът продължи да увеличава разликата и стигна до 25:13, като мачът приключи с успешна блокада срещу Александър Къндев.

Над всички тази вечер беше Льопки от Монца със 17 точки, докато за Левски с най-много - 11, завърши Майкон Морейра.