Младите "лъвове" удариха и Турция в евроквалификациите (ВИДЕО)

Страхотен Симеон Николов при втори успех за България

Втора победа за волейнационалите (U20) в квалификациите за Евро 2024! "Лъвовете" спечелиха с 3:2 (29:31, 25:20, 21:25, 25:18, 15:12) срещу Турция в двубой, който премина през много обрати и продължи два часа и половина.

Първият гейм беше изключително оспорван. Съперникът показа по-здрави нерви в заключителните моменти и го затвори с 31:29. "Трикольорите" обаче отговориха подобаващо - с 25:20.

Турция отново излезе напред, след като се наложи с 25:21 в третата част.

"Лъвовете" реагираха, знаейки, че двубоят е битка за първото място. Те се мобилизираха и пратиха мача в решителен тайбрек след 25:18.

И той предложи драма. Селекцията на Мирослав Живков владееше инициативата и поведе със 7:4, но турците обърнаха, за да стигнат до 8:11.

Тогава на сервис застана звездата ни - разпределителят Симеон Николов, който направи 4 поредни аса. До края България не изпусна контрола за 15:12.

Най-резултатен за "трикольорите" стана Александър Къндев с 21 точки, а 18, от които 9 аса и 4 блока, отбеляза Николов. За Турция над всички беше Доан Каракоч с 22 точки.

В първия кръг "лъвовете" победиха с 3:1 Черна гора. Така те се нуждаят от успех или 2 спечелени гейма срещу Румъния в събота (19:00 ч.), за да си осигурят място на еврофиналите.

Първенството ще се проведе в Гърция и Сърбия между 26 август и 7 септември.