Можело значи! Ударихме Нидерландия с 3:0 (ВИДЕО)

Цветан Соколов с 13 точки за втората ни победа в олимпийската квалификация

Мъжкият ни национален отбор по волейбол победи с 3:0 (23, 21, 28) Нидерландия в мач от олимпийската квалификация в Сиан.

Успехът е втори за тима на Пламен Константинов, като с него тимът запази шансове за едно от първите две места, даващи квоти за игрите в Париж.

България завърши с 14 блокади срещу 9 за съперника. Волейболистите ни направиха повече грешки - 25 срещу 19, а най-резултатен е Цветан Соколов с 13 т.

Първият гейм беше равностоен почти до края. При 22:22 силният сервис на Симеон Николов затрудни посрещането на съперника, а България взе две поредни точки след контраатака на Цветан Соколов и успешна блокада. Българските волейболисти затвориха гейма след нова атака на диагонала на Динамо Москва.

След добра серия "лъвовете" поведе с пет точки в средата на втория гейм, а до края му не изпусна аванса си.

В третия "лалетата" стигнаха до два геймбола при 24:22, но нашите успяха да обърнат до 30:28 след силна серния на сервис на Симеон Николов.

"Трикольорите" са пети в потока с 6 точки, лидери с по 7 са Полша и Белгия.