Нефтохимик свали Хебър от волейболния връх след драма (ВИДЕО)

Шеста титла за бургаския тим в клубната история

Нефтохимик е новият волейболен шампион на България при мъжете! Бургаският тим детронира Хебър (Пазараджик) след изключителна драма в петия мач от финалната серия, който се игра пред пълните трибуни на зала "Младост" в морския град.

Отборът на Атанас Петров се наложи с 3:2 (25:17, 25:23, 21:25, 22:25, 15:12).

Шампионската титла е шеста за Нефтохимик в клубната история и първа от сезон 2019/2020 насам. С успеха бургазлии си отмъстиха на съперника за двата поредни загубени финала и го лишиха от златен требъл.

Домакините контролираха изцяло началото на двубоя и поведоха с 6:1 и 9:3, за да затвърдят превъзходството си при атака на Калоян Балабанов за крайното 25:17.

Във втория гейм играта вървеше равностойно, но отборът от Пазарджик взе аванс от 22:20, преди Аксел Трухчев изравни при 23:23. Успешно нападение на Балабанов доведе до обрат и 25:23 в полза на бургазлии.

Хебър поведе с 5:2 в самото начало на третата част. Превъзходството на гостуващия тим продължи и "тигрите" затвърдиха добрата си игра при 22:17 и 25:21 след нападение през центъра на бившия национал Виктор Йосифов.

В четвъртия гейм съперниците отново преминаха през равенства 6:6 и 11:11, но воденият от Камило Плачи състав взе аванс при 18:15. Пазарджиклии стигнаха до тайбрек след 25:22 и атака в аут на Аксел Трухчев.

В решителната част Хебър поведе с 8:7 при смяната на полетата, но Нефтохимик осъществи обрат при 11:10 и крайна победа от 15:12 след повече от два часа и половина игра.

Съставите

Нефтохимик: Иван Станев, Матей Махайлович, Аксел Трухчев, Калоян Балабанов, Красимир Георгиев, Душан Лапар - Симеон Добрев-либеро

Хебър: Добромир Димитров, Джулио Саби, Якопо Масари, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров (Александър Туш)