Обрат от 0:2 остави Купата на България в Пазарджик

"Хебър" спечели трофея за четвърти път в историята

"Хебър" е новият-стар носител на Купата на България по волейбол при мъжете! "Тигрите" защитиха трофея си, след като победиха "Дея Спорт" удома със зрелищен обрат за крайното 3:2 гейма (15:25, 21:25, 25:22, 25:19, 15:12).

Така пазарджиклии триумфираха с Купата за четвърти път в историята. "Дея Спорт" пък направи дебют в спора за отличието.

Двата тима изиграха равностоен и интригуващ двубой, в който "Дея Спорт" поведе с 2:0 гейма с много ефективна игра в нападение и на блокада, но след това домакините, вдъхновени от подкрепата на публиката, вдигнаха значително нивото си на игра във всички елементи и стигнаха до пълен обрат.

Над всички бе Джулио Саби с 22 точки, а 14 за победителите добави Якопо Масари. За бургаския тим най-резултатен с 19 точки стана Николай Учиков, докато Валентин Братоев завърши с 16.

Съставите

"Хебър": Александер Туш, Джулио Саби, Якопо Масари, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро; Треньор: Камило Плачи

"Дея Спорт": Георги Братоев, Николай Учиков, Тодор Вълчев, Валентин Братоев, Стефано Патриарка, Стефан Чавдаров - Мартин Иванов-либеро; Треньор: Франческо Кадеду