Франция спря "лъвовете" в осминафиналите на Евроволей (ВИДЕО)

България загуби с 0:3 от олимпийския шампион

Франция спря  "лъвовете" в осминафиналите на Евроволей (ВИДЕО)

Мъжкият национален отбор на България отпадна в осминафиналите на Евроволей. "Лъвовете" отстъпиха с 0:3 (21:25, 21:25, 15:25) на олимпийския шампион Франция.

Двубоят се игра пред пълните трибуни на Двореца на културата и спорта във Варна. Той започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при наводненията по Южното Черноморие.

Снимка: CEV

Тимът на Пламен Константинов завършва участието си в турнира с 2 победи и 4 загуби. "Трикольорите" стартираха с изненадващо поражение с 1:3 от Испания, последвано от два успеха с по 3:1 - над Финландия и Украйна, преди да дойдат загубите с 1:3 от сензацията Хърватия и 0:3 от фаворита Словения.

Днес "лъвовете" играха като равен с равен в първия гейм и поддържаха минимален аванс до заключителните точки. Тогава обаче като резерва влезе лекуващият контузия Ървин Нгапет и направи серия от сервис, с която французите обърнаха. Това наруши ритъма ни, съперникът спря на няколко пъти Цветан Соколов и измъкна откриващия гейм.

Снимка: CEV

Олимпийският шампион тръгна мощно във втория - поведе със 7:1 на фона на многото грешки на българския тим. В крайна сметка селекцията на Андреа Джани затвори с лекота тази част.

В третата Пламен Константинов опита промяна с включването на Денис Карягин вместо Соколов и преместване на Александър Николов като диагонал. Франция обаче продължи да доминира и нямаше проблеми, давайки само 15 точки на "трикольорите".

Най-резултатен за България с 10 точки стана Алекс Грозданов, а над всички в мача със своите 13 бе друг център - Бартелеми Шинениезе от Франция. 10 за успеха на "петлите" добави Тимоте Карле.

Снимка: CEV

След мача стана ясно, че той е бил последен с националната фланелка за либерото Теодор Салпаров и разпределителя Георги Братоев.

В четвъртфиналите Франция ще се изправи отново срещу Румъния, от която допусна шокираща загуба с 1:3 в груповата фаза. По-рано днес северните ни съседи елиминираха Хърватия след драматично 3:2 (25:17, 25:20, 17:25, 26:28, 15:12).