Първа победа за "лъвиците" в олимпийската квалификация

Волейболистките убедителни срещу Перу

Женският национален отбор по волейбол постигна първа победа в олимпийската квалификация! "Лъвиците" спечелиха с 3:0 (25:13, 25:18, 25:16) срещу Перу за близо час и 20 минути в Токио (Япония).

С успеха България се изравни на шестото място с тима на Аржентина, срещу който се изправя утре сутрин в шестия си мач.

Снимка: CEV

Днес Перу започна по-добре и поведе с 3:1, но националките обърнаха със серия от 5 точки. Стигна се и до аванс от 15:8, а най-голямата разлика дойде в края на откриващия гейм - 25:13.

Съперничките се мобилизираха и втората част беше равностойна, като двата отбора дълго време се движеха точка за точка. "Лъвиците" обаче доминираха след 17:17 и затвориха гейма с лекота.

Третият премина под диктовката на България. Селекцията на Лоренцо Мичели направи страхотна серия, в основата на която беше Мария Кривошийска, и поведе със смазващото 18:4.

В хода на гейма в игра се появиха Маргарита Гунчева, Ива Дудова, Виктория Коева и Елена Бечева, а България сложи точка на спора при 25:16.

Снимка: CEV

Над всички беше Мария Йорданова с 15 точки, 12 добави Борислава Съйкова, а за победата допринесе Мирослава Паскова.

За перуанките с най-много - 7 точки, завърши Исабела Санчес.