Пета поредна загуба за волейболистите в Лигата на нациите

Националите остават с един успех

volleyballworld.com

Мъжкият национален отбор допусна пета поредна загуба във волейболната Лига на нациите. "Лъвовете" отстъпиха с 0:3 гейма (18:25, 21:25 и 22:25) на Аржентина в шестия си мач от турнира.

Така "трикольорите" остават само с един успех - срещу Словения в началото на месеца.

Днес България започна отлично и поведе с 3:0, но съперникът изравни при 8:8, след което пое инициативата и дръпна с 1:8 и 13:9. Разликата продължи да расте до 18:13 и 22:16, преди "гаучосите" да затворят частта с 25:18.

Вторият гейм бе равностоен, но съперникът стигна до 2 точки аванс при 17:15. Аржентинците не изпуснаха контрола до края за да сложат точка на спора и в тази част - 25:21.

Третият гейм до голяма степен беше решен след 12:9 в полза на Аржентина, когато южноамериканците направиха серия от 4 точки. В крайна сметка противникът се наложи с 25:22.

За България с най-много точки завърши с Димитър Димитров - 13, а Алекс Николов добави 12. Най-резултатен в мача бе Лусиано Палонски със 17, с една по-малко остана Аугустин Лосер.

Следващият мач на тима на Пламен Константинов е срещу Куба в неделя.