Полша нанесе трета загуба на България в Лигата на нациите

"Дружина полска" спечели с 3:0

БФВ

Полша нанесе трета загуба на България в Лигата на нациите. Играчите на Никола Гърбич победиха с 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) и оставиха "лъвовете" без успех от началото на турнира.

Поляците доминираха през по-голямата част на двубоя в Отава. Те натрупаха преднина от 3 три точки още в средата на първия гейм за 16:13. Въпреки добрите атаки на българите, съперникът не изпуснаха инициативата и поведе в резултата с 25:19 след топка в аут на Денис Карягин.

В началото на втората част Николай Желязков направи промени, като Георги Сеганов замени Добромир Димитров, а Александър Николов се появи на мястото на Светослав Иванов. Това обаче не даде желания резултат, като поляците дръпнаха с разлика от 10:3. Успяхме да намалим изоставането си до пет точки, но и това не беше достатъчно. Отново 25:19 за тима на Гърбич.

Снимка: БФВ

В третата част в игра влязоха Алекс Грозданов и Мартин Атанасов, а след успешна атака на Николай Колев поведохме с 6:3. Ас на Алекс Грозданов покачи до 10:6, но поляците успяха да наваксат и впоследствие да ни изравнят за 14:14. Геймът се движеше точка за точка до 20-ата, но след това световните шампиони от 2018-а показаха повече стабилност и се пребориха за успеха след 25:23.

Следващият мач на българите е срещу домакина на първия уикенд в Лигата на нациите - Канада.