Рекордна девета поредна титла за Марица

Волейболистките на Борислав Крачанов победиха ЦСКА

Волейболистките на Марица спечелиха рекордна девета поредна титла! Във финалния плейоф пловдичанките се наложиха без загубен гейм.

Днес тимът на Борислав Крачанов спечели и втория мач срещу ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:17, 25:13), с което затвори серията.

Двубоят започна чудесно за шампионките, които дръпнаха с три точки 8:5, ЦСКА изравни при 8:8, но маричанки поведоха с две точки при 16:14. До края на гейма момичетата на Крачанов дадоха едва четири точки на своя опонент, а след успешна страхотна блокада на Мария Кривошийска геймът беше взет след 25:18.

Във втория гейм Марица отново поведе с две точки при 8:6, но ЦСКА обърна резултата и излезе напред с 11:9. Стигна се до ново равенство при 11:11. Маричанки успяха да стигнат до 17:14. Шампионките без проблем спечелиха гейма след ас на Ива Дудова за 25:17.

Ударно беше началото на третата част за пловдивчанки, които поведоха с 5:1, стигна се до 16:10. Марица стана шампион след сервис в аут от волейболистка на ЦСКА – 25:13.

Двубоят беше изключително емоционален за капитанката Ивелина Монова, която изигра последния си мач като волейболистка на Марица. Тя получи огромен жълто-син букет и подарък от шампионките.

Трофеите на Марица вече станаха общо 18 - 9 титли от шампионата, 8 Купи на страната и една Суперкупа.