Силен старт за "лъвчетата" на Евро 2024

3:1 над Португалия в София

Националният отбор на България за юноши (U18) стартира с успех на европейското първенство, което се провежда в София и Пловдив.

Воденият от Десислава Величкова тим се наложи над Португалия с 3:1 (-23, 15, 20, 18) в мач от група I на надпреварата, изигран в зала "Левски София".

Величкова заложи на Петьо Иванов като диагонал, а Жасмин Величков игра като посрещач. Именно тази ротация се оказа ключова за крайния успех.

В първата част интригата се запази до края, но португалците поведоха след 25:23.

След това нашите не изпуснаха срещата от контрол. Във втория гейм "лъвчетата" показаха съвсем различно лице и дръпнаха с 5:1, като диктуваха положението до самия край. Така резултатът бе изравнен.

Идентично започна и третата част - с пълна хегемония на родните представители.

В решителната четвърта част българите тръгнаха ударно - 6:2, като доминираха до средата (14:12). Съперникът ги настигна и поведе за кратко, но не можа да запази за дълго темпото и родните представители надделяха след силна своя серия.

На 11 юли, в 17:30 ч. "лъвчетата" срещат Украйна.