Волейболистите ни не взеха гейм и на Канада (СНИМКИ)

Все още нямаме победа в Лигата на нациите

България загуби от състава на Канада с 0:3 (-22, -28, -24) във втората си среща от група 1 на Лигата на нациите по волейбол за мъже.

Така българските волейболисти допуснаха второ поражение след това от олимпийския шампион Франция на старта на състезанието и остават без спечелен гейм в турнира.

В следващия си мач националите ще се изправят срещу САЩ в събота, 25 май от 20:00 ч., а в неделя, 26 май отново от 20:00 часа ще играят срещу Нидерландия.

Селекционерът Джанлоренцо Бленджини избра в титулярния състав Симеон Николов, Димитър Димитров, Георги Татаров, Денис Карягин, Алекс Грозданов, Илия Петков и либерото Мартин Божилов, като не направи промени в сравнение с първия мач срещу Франция.

Снимка: en.volleyballworld.com

Най-оспорвана бе втората част, в която разликата не надвишаваше 2 точки до момента, в който канадците дръпнаха с 19:16 и 20:17. Отлична серия от 5 поредни точки донесе обрат за България и преднина от 22:20 и 23:21.

"Лъвовете" обаче не успяха да се възползват от геймбол при 24:23, отразиха четири шанса за Канада да приключи частта, но не сполучиха при петата възможност и съперникът поведе с 2:0 след крайното 30:28.

Третият гейм започна с обещаващо за българите, който поведоха с 6:3, но бързо изпуснаха преднината си, а канадците изравниха играта и поеха водачеството.

Димитър Димитров бе най-резултатен за България с 15 точки, а 13 реализира Георги Татаров.

За канадския тим Ерик Льопки завърши с 14 точки.