Волейболистките ни капо и срещу Франция (СНИМКИ)

Взехме първи гейм в Лигата на нациите

volleyballworld.com

Женският ни национален отбор по волейбол записа четвърта загуба в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Воденият от Лоренцо Мичели тим отстъпи на дебютанта Франция с 1:3 (19, -21, -11, -27) в четвъртия двубой помежду им от група 1, изигран в Анталия.

Силното начало на волейболистките ни донесе резултат, като България затвори първата част в своя полза на 19.

Равностойният втори гейм беше в полза на Франция, а в последвалата трета част спад в играта на волейболистките на Мичели донесе убедителен успех с 25:11 за съперника. Най-оспорван беше четвъртият гейм, който французойките успяха да спечелят с 29:27.

Ива Дудова завърши с 23 точки, 18 добави Мария Йорданова, а капитанката Паскова се прибра в съблекалнята с 9 точки в актива.

Така "лъвиците" приключват седмицата без успех и са 15-и във временното класиране с 0 точки.

Снимка: volleyballworld.com

Преди това българките загубиха последователно от Нидерландия, Япония и Италия с по 0:3 гейма.