Волейнационалите изнесоха лекция и на Белгия

3 от 3 за „лъвовете“ на юношеското европейско първенство (U17)

Отлична България в трети пореден мач на европейското първенство за юноши (U17) в Черна гора. Волейнационалите, водени от Десислава Величкова, постигнаха нов чист успех - 3:0 срещу Белгия.

В третия ден от шампионата бяхме първи в програмата. "Трикольорите" не се бавиха много срещу поредния си съперник (мачът продължи час и 16 минути) и постигнаха отново победа на нула, въпреки че това бе и най-оспорваната им среща досега в Подгорица (Черна гора). Тимът ни остава единствен на европейското, който не е загубил гейм. В класирането на група 1 сме убедителен лидер с 9 точки.

Снимка: cev.eu

Началото срещу белгийците днес бе трудно. Те успяха да ни поведат с 5:0. Стигнахме до 7:7 и в следващата атака обърнахме. Мачът остана равностоен и буквално се играеше точка за точка до 18:18. Тук направихме серия от 5 и до края на частта дадохме на Белгия да реализира само 1 точка за 25:19.

Втората част започна по-силно за нас, но след като се откъснахме при 6:2, позволихме изравняване за 9:9. Оттук мачът тръгна идентично на първия гейм с размяна на водачеството с не повече от 1-2 точки. Белгия поведе този път и бе близо до изравняване в геймовете. При 21:23 записахме още една серия от 4 поредни точки, за да поведем с 2:0 след 25:23.

В третата част поредицата ни започна след 5:4. Този път записахме 7 безответни точки. Съперникът не успяваше на контраатака, а страхотната игра на нашите момчета доведе до разлика от 14 точки (20:6). Двубоят можеше да приключи и по-бързо, но позволихме опонентът да се оттегли малко по-почетно и геймът завърши с 25:11.

Над всички бяха Петьо Иванов и Константин Манолев с по 8 точки, Жасмин Величков добави 6, а Виктор Младенов се включи с 5. В днешния мач имахме 15 точки от блокада и 3 от начален удар.

За отбора ни предстои един ден почивка, а в неделя (23 юли) излизаме срещу Словения от 18:30 ч.