Волейнационалите не оставиха шанс и на Словения

„Лъвовете“ продължават без загубен гейм на еврошампионата (U17)

Четвърта поредна победа за волейнационалите на европейското първенство за юноши (U17) в Подгорица (Черна гора). "Лъвовете" продължават без загубен гейм, след като спечелиха с 3:0 и срещу Словения.

В откриващата част "трикольорите" поддържаха разлика от 2-3 точки, която нарасна в края ѝ за 25:19.

Снимка: cev.eu

Вторият гейм също премина под диктовката на България и завърши 25:17 след ас на Кристиян Иванов.

"Лъвовете" имаха превес и в третия, като отново сложиха точка на спора с 25:17.

Най-резултатен за успеха стана Кристиян Иванов с 9 точки, а по 8 добавиха Петьо Иванов и Константин Манолов.

Така селекцията на Десислава Величкова оглавява група 1 с пълен актив от 12 точки и геймово съотношение 12:0. Утре "лъвовете" се сблъскват с отбора на Турция, заемащ второто място във временното класиране.