Волейнационалите стигнаха до Топ 8 на младежкото световно (ВИДЕО)

Тимът ни победи трудно Индия

Младежкият национален отбор на България по волейбол (U21) продължава към втората фаза на световното първенство в Манама (Бахрейн)! "Лъвовете" се наложиха трудно над Индия с 3:1 гейма (25:19, 22:25, 29:27, 25:13) във втория си мач от турнира и се класират за финалната осмица.

В неделя предстои двубой срещу другия фаворит Полша, който ще определи първия състав в група 3.

Днес началото премина изцяло под диктовката на "трикольорите", които нямаха никакъв проблем да завършат гейма при 25:19.

Във втората част Индия показа по-силно представяне. До средата нито един от съперниците не можеше да вземе преднина. И двата отбора бяха успешни в атака, но индийците дръпнаха с две точки. В крайна сметка "слоновете" изравниха при 22:25.

Третият гейм се оказа решителен, след като отново всичко тръгна равностойно. България спаси пет геймбола и успя да направи драматичен обрат до 29:27 при втората си възможност.

В четвъртата част обаче "лъвовете" демонстрираха класата си и спечелиха с разгромното 25:13 за 3:1 гейма.

Най-резултатен за България отново беше Александър Николов, отбелязал 23 точки. Георги Татаров добави още 22.

За Индия Аман Кумар се отличи с 18 точки.