Пето поражение за волейнационалките в Лигата на нациите

Тимът на Лоренцо Мичели отстъпи и на лидера Япония

Пета загуба за България в Лигата на нациите! Волейнационалките отстъпиха с 0:3 гейма (20:25, 16:25, 23:25) на лидера Япония в двубой от група 4 на турнира, игран в Кесон Сити (Филипините). Така "лъвиците" заемат 14-о място във временното класиране с актив от 2 точки, докато днешният им съперник води със 17 точки.

Следващият мач на тима на Лоренцо Мичели е на 18 юни (събота) срещу Канада.

Днес силното начало доведе до 9:6 и 18:15 в полза на българския тим, но японките изравниха при 19:19 и след това направиха решителен обрат до 25:20.

Във втората част Япония игра силно в атака и на блокада, за да поведе с 2:0 след лесно 25:16.

Третият гейм също завърши оспорвано, въпреки че "лъвиците" изостанаха с 10:15. Стигна се до 21:24, а България спаси два мачбола, но не можа да изравни и отстъпи с 23:25.

Над всички в срещата бе Сарина Кога от Япония с 18 точки, а 16 за успеха на азиатките добави Аризе Иноуе. За България 13 точки отбеляза Силвана Чаушева, докато Мария Йорданова завърши с 10.

Съставите

България: Лора Китипова 1, Силвана Чаушева 13, Мария Йорданова 10, Мирослава Паскова 4, Борислава Съйкова, Мира Тодорова 6 - Жана Тодорова-либеро (Петя Баракова 1, Александра Миланова 3, Нася Димитрова 2, Ралица Василева 1, Радостина Маринова 2)

Япония: Мами Якота, Харуйо Шимамура 5, Ариса Иноуе 16, Сарина Кога 18, Мами Учисето 9, Нанами Саки - Акане Мориа-либеро (Маю Ишикава 2, Ерине Огава 3, Тамаки Мацуи 1, Йошино Сато 1, Харука Мияшита)