Втора загуба за "лъвовете" на световното

Волейнационалите отстъпиха с 0:3 гейма и на САЩ

fivb.com

Мъжкият национален отбор на България по волейбол допусна втора поредна загуба на световното първенство в Полша. "Лъвовете" отстъпиха на САЩ с 0:3 гейма (20:25, 23:25, 24:26) в Катовице.

Така тимът на Николай Желязков намали шансовете си да продължи към фазата на директните елиминации. "Трикольорите" се нуждаеха от точка, за да останат сред четирите най-добри трети в групите си.

Следващият мач на волейнационалите е във вторник (30 август), когато се сблъскват с Мексико.

Снимка: fivb.com

Днес "трикольорите" започнаха лошо и изоставаха с 5:10 в първата част. Американците съхраниха аванса до края на гейма, за да го затворят при 25:20 в своя полза.

Втората част беше равностойна. България водеше с 22:20 след успешна атака и ас на звездата ни - Цветан Соколов. Съперникът отговори с 3 поредни точки, преди Аспарух Аспарухов да изравни за 23:23. САЩ обаче показаха по-здрави нерви в заключителните моменти и увеличиха преднината си на 2-0 след ас на Джошуа Туанига.

Третият гейм беше силен за "лъвовете" до 24:21, но те пропиляха 3 възможности да спечелят частта. Американците дори направиха серия от 5 поредни точки, за да сложат точка на спора.

Най-резултатен в мача беше капитанът Соколов с 15 точки, докато за САЩ над всички със своите 13 беше Тори Дефалко.

Съставите

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов - Владислав Иванов-либеро (Аспарух Аспарухов)

САЩ: Мика Кристенсън, Матю Андрерсън, Аарън Ръсел, Тори Дефалко, Дейвид Смит, Джефри Джендрик - Ерик Шоджи-либеро (Кайл Ръсел, Гарет Муагутутиа)