Световен футбол

Публикувано в  

bTV Спорт екип

15 футболистки бойкотират Испания заради треньора

Президентът на федерацията отказва да уволни Хорхе Вилда

15 футболистки бойкотират Испания заради треньора
 

15 футболистки няма повече да играят за националния отбор на Испания заради "емоционалното си състояние и здраве", докато Хорхе Вилда е треньор на тима, обявиха от местната федерация.

Вилда постигна споразумение да остане начело на отбора до 2024 година и президентът на федерацията Луис Рубиалес отказа да го уволни, въпреки призивите. 

От федерацията обявиха, че въпросните футболистки няма да получават повече повиквателни, докато "не признаят грешката си". Имената им не се споменават в съобщението, но "Марка" ги оповести. Сред тях не е носителката на "Златната топка" Алексия Путеяс. Няма и представителки на "Реал" Мадрид.

"Федерацията няма да позволи на състезателките да поставят под въпрос развитието на националния отбор и няма да толерира натиск", се казва в комюнике.

Съобразно испанското законодателство неучастието в националния отбор е много сериозно нарушение и може да доведе до наказания от дисквалификация между 2 и 5 години", се казва още в обръщението на испанската федерация.

Отборът на Испания вече се класира за световното първенство догодина.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук