17-годишен смълча Англия на "Уембли"

Новото бразилско чудо Ендрик влезе в историята на футбола

17-годишен ученик влетя в историята на футбола. Ендрик влезе като резерва за Бразилия и отбеляза единственото попадение при гостуването на Англия в контрола. Така бъдещият играч на Реал Мадрид се превърна в най-младия с гол на национално ниво на митичния "Уембли".

Това бе и първа победа на "селесао" над англичаните от 2002 г. насам - 2:1 на четвъртфинал на световното първенство в Япония и Южна Корея.

Въпреки че играха без много от звездите си (включително капитана Хари Кейн), домакините създадоха доста положения, но пропуснаха всичките. Гостите също можеха да отбележат по-рано, но Лукас Пакета прати топката в гредата.

В 80-ата минута Винисиус бе изведен сам срещу Джордан Пикфорд. Вратарят отрази удара му, но беше безпомощен при добавката на Ендрик. В добавеното време невръстният нападател на Палмейрас пропусна златен шанс да вкара за втори път.

Мачът беше дебют за новия селекционер на Бразилия Доривал Жуниор.