Ал Насър напред за Купата, съдията вбеси Роналдо (ВИДЕО)

Португалската суперзвезда получи жълт картон след бурен протест

Ал Насър продължава с лекота към полуфиналите за Кралската шампионска купа в Саудитска Арабия! Грандът победи с 3:1 Абха у дома.

Суперзвездата на тима Кристиано Роналдо обаче не бе сред голмайсторите. Петкратният носител на "Златната топка" на два пъти изпусна нервите си. Той получи жълт картон за бурен протест срещу решението на рефера да свири край на първата част, спирайки атака на Ал Насър. В 87' Роналдо остана недоволен и от смяната си с Андерсон Талиска.

На "Мърсол Парк", Ал Насър поведе още в 1' с попадение Сами Ал Наджеи, а 20 минути по-късно Абдула Ал Хаибари покачи на 2:0. Третия гол за Роналдо и компания бе дело на Мохамед Маран в началото на втората част, а почетното попадение за Абха реализира Абдулфатах Адам в 69'.

Така Роналдо пропусна да се разпише в трети пореден мач на Ал Насър. Крачка преди спора за трофея тимът от Рияд ще се изправи срещу Ал Уехда, който елиминира Ал Батин с 2:1.