Арсенал се прости с титлата след унижение

Футболистите на Микел Артета допуснаха грешна стъпка във Висшата лига

Арсенал допусна огромна издънка по пътя към титлата във Висшата лига. Футболистите на Микел Артета сгрешиха срещу срещу Брайтън след 0:3 в мач от 36-ия кръг.

На „Емиратс Стейдиъм“ лондончани претърпяха пълен крах след голове на Хулио Енсисо, Дениз Ундав и Първис Еступинан. Така „артилеристите“ вече изостават на 4 точки от лидера Манчестър Сити, който е с 85 и отново докосва златото 2 кръга преди края на сезона. Играчите на Робърт Де Зерби пък са шести с 58 точки.

На 20 май (събота) „топчиите“ ще гостуват на Нотингам, а ден по-късно Брайтън ще приеме Саутхемптън.

През първото полувреме голове не паднаха, но това се промени във второто. Още в 51-та минута Хулио Енсисо прониза вратата на домакините след пас на Първис Еступинан.

Гостите усложниха живота на „артилеристите, когато вкараха втори гол. В 86-та минута Дениз Ундав прехвърли Арън Рамсдейл.

Всичко в този мач приключи в добавеното време на мача, когато Еступинан отбеляза след добавка и фиксира крайното 3:0.