Мощта на Сити взе нов скалп във Висшата лига

Действащите шампиони се доближиха до титлата в английския елит

Манчестър Сити няма спиране и се доближи до титлата във Висшата лига. Настоящите шампиони сразиха Евертън с 3:0 в мач от 36-ия кръг, който се изигра на „Гудисън Парк“.

Илкай Гюндоган на два пъти и Арлинг Холанд поразиха вратата на „карамелите“, извеждайки Сити до 11-та поредна победа в шампионата. По този начин момчетата на Хосеп Гуардиола отново дишат по-спокойно на върха в английския елит. „Гражданите“ събраха актив от 85 точки и са с 4 напред пред втория Арсенал. Отборът от Ливърпул пък заема 17-та позиция с 32 точки.

На 21 май (неделя) Сити ще домакинства на Челси, докато „карамелите“ ще имат визита на Улвърхемптън.

Икай Гюндоган даде тон на гостите в 37-та минута. Капитанът на „гражданите“ овладя с бедро центриране на Риад Марез отдясно и с гръб към вратата отбеляза.

2 минути по-късно тимът от Манчестър нанесе втори удар. Този път Гюндоган асистира на Арлинг Холанд, който се извиси след центриране и засече топката с глава за 2:0.

При подновяването на играта резултатът стана класически. Гюндоган изпълни перфектно пряк свободен удари и сложи точка на спора.