Байерн се провали шумно и сдаде върха в Бундеслигата

Баварците допуснаха грешна стъпка при визитата си на Майнц 05

Байерн Мюнхен продължава да боксува в Бундеслигата. Футболистите на Томас Тухел отстъпиха при визитата си на Майнц 05 с 1:3 в среща от 29-ия кръг.

View this post on Instagram

A post shared by Bundesliga (@bundesliga)

На „Мева Арена“ Садио Мане даде преднина на баварците, но Людовик Айорк, Леандро Барейро и Aарон Мартин вкараха за домакините през второто полувреме. Така тимът от Мюнхен сдаде върха в германския елит, след като Борусия Дортмунд разгроми Айнтрахт Франкфурт с 4:0 и го задмина.

Байерн се намира на втората позиция с 59 точки, а Майнц заема шестото място с 45. На 30 април (неделя) баварците ще приемат Херта Берлин, докато момчетата на Бо Свенсон ще гостуват на Волфсбург.

Мачът не предвещаваше подобен изход, след като Садио Мане изведе гостите напред в 29-та минута. Сенегалецът отбеляза с глава след асистенция на Жоао Кансело.

В 65-та минута домакините отвърнаха на удара. Ян Зомер изби удар на Жае-Сун Лий, но Людовик Айорк намери начин да вкара с глава и да възстанови паритета. Осем минути  по-късно обратът вече бе факт. Този път Леандро Барейро направи Зомер Безпомощен за 2:1.

Точка на спора бе сложен в 79-та минута, когато Аарон Мартин отчая стража на баварците и това бе всичко.