"Байерн" започна сезона с трофей след надстрелване

Баварците водеха с 3:0 и 4:1, но без малко да изпуснат Суперкупата

Шампионът "Байерн" Мюнхен започна сезона в Германия с трофей! Баварците спечелиха Суперкупата на страната за 10-и път, след като надвиха с 5:3 "Лайпциг" като гости в зрелищен двубой. "Байерн" бе неубедителен в първия си официален мач без Роберт Левандовски - водеше с 3:0 и 4:1, но не бе далеч от допускане на сензационен обрат.

До почивката "Байерн" имаше комфортен аванс, осигурен от попадения на Джамал Мусиала (14'), Садио Мане (31') и Бенжамен Павар (45').

През втората част обаче настъпи спад в играта на тима, воден от Юлиан Нагелсман. Марсел Халстенберг намали изоставането на "Лайциг" в 59', преди Серж Гнабри все пак да покачи на 4:1 в 66'.

Последваха два гола за "червените бикове", дело на Кристофър Нкунку от дузпа в 72' и Дани Олмо в 89'.

Съперникът стана по-активен, а "Байерн" само отбиваше атаките, докато резервата Лерой Сане не сложи точка на спора дълбоко в добавеното време.