Българин шокира Ливърпул с гол и две асистенции (ВИДЕО)

Проектонационал над всички за Гройтер Фюрт в контролна среща

Германецът с български корени Лукас Петков шокира Ливърпул в контролна среща! 22-годишният нападател на Гройтер Фюрт блесна с гол и две асистенции като резерва при зрелищното 4:4.

Петков е роден в Германия, където прекарва цялата си кариера до момента. Офанзивният играч обаче се очаква да вземе български паспорт и да бъде на разположение на селекционера Младен Кръстаич, който следи изкъсо изявите му.

Проектонационалът играе под наем във втородивизионния Гройтер Фюрт от елитния Аугсбург. През миналия сезон той отбеляза 3 гола и направи 2 асистенции в 26 мача във всички турнири.

Днес мърсисайдци поведоха в 22' чрез Луис Диас, който се възползва от подаване на Трент-Алекзандър Арнолд. Джулиан Грийн изравни в началото на втората част, но Дарвин Нуниес възстанови аванса на Ливърпул в 50', преди да покачи на 3:1 за англичаните в 59'.

Само 5 минути по-късно обаче в игра влезе Петков, който намали изоставането на своите в 67'. Той помогна на Гройтер Фюрт за пълен обрат, асистирайки за головете на Арминдо Зийб в 74' и 77'.

Резервата Мохамед Салах все пак спаси тима на Юрген Клоп в 89', когато изравни за крайното 4:4.