Изгониха Левандовски, но "Барселона" отново победи

Пике също получи червен картон срещу "Осасуна"... от пейката

"Барселона" се възползва от грешната стъпка на "Реал" Мадрид, за да увеличи аванса си на върха в Примера дивисион! Каталунците го постигнаха след труден успех с 2:1 при гостуването си на "Осасуна" в среща от 14-ия кръг на испанското първенство. "Барселона" се измъкна от тежка ситуация, тъй като допусна ранен гол, а след това бе с човек по-малко над час игра заради втори жълт картон на Роберт Левандовски.

Срещата бе белязана от червен картон и за резервата на "блаугранас" Жерар Пике в може би последния мач в професионалната на кариера на световния и европейски шампион.

На "Естадио Ел Садар" домакините поведоха в 6', като в гола бяха замесени трима с фамилия Гарсия - Давид отбеляза с глава след центриране на Рубен от корнер, а претенциите на гостите, че Унай е извършил нарушение срещу Маркос Алонсо в хода на атаката бяха отхвърлени.

Задачата на "Барселона" се усложни значително в 31', когато Левандовски бе изгонен едва за втори път в кариерата си. Именно това решение на рефера Хил Мансано провокира бурен протест на Пике, който също видя червения цвят на картона.

"Барселона" обаче се мобилизира след почивката и Педри изравни в 48', а след това резервата Рафиня донесе трите точки със страхотен гол 5 минути преди края.

Така каталунците удължиха на 7 мача серията си без поражение при визита на "Осасуна". След загубата на "Реал" Мадрид с 2:3 от "Райо Валекано", "Барселона" оглавява класирането с актив от 37 точки - 5 пред кралския клуб, който обаче е с мач в аванс.

"Осасуна" заема шестата позиция с 23 точки и гостува на "Реал Сосиедад" в следващия кръг, докато на "Барселона" предстои дерби с "Еспаньол".