Белингам смълча Барселона в Ел Класико

Обрат след късна драма върна Реал Мадрид на върха в Испания

Реал Мадрид победи с 2:1 Барселона след обрат в първото Ел Класико в Ла Лига за сезона.

В герой за кралския клуб пред над 50 000 зрители в Каталуния отново се превърна Джуд Белингам. Английската звезда отбеляза и двата гола за безценния успех.

Барселона се възползва от груба грешка в защитата на Реал и откри резултата в 6'. Точен беше Илкай Гюндоган, който ознаменува дебюта си в Ел Класико с първия си гол откакто се присъедини към "блаугранас".

Откритието на Шави - Фермин Лопес удари греда 10 минути по-късно. Същото направи и съотборникът му Иниго Мартинес в началото на второто полувреме. Постепенно обаче каталунците отстъпиха инициативата и играчите на Реал се възползваха от това.

Звездата на "Лос Меренгес" Белингам отправи топовен неспасяем удар в 68', изравнявайки резултата. Английският национал реализира първото попадение извън наказателното поле в Ел Класико от 5 години насам.

Това обаче не беше всичко в сблъсъка от Белингам, който блесна отново в добавеното време. Неуспешен опит на Лука Модрич да овладее топката в наказателното поле се превърна в асистенция за топреализатора на Реал, който донесе победата на мадридския отбор.

С успеха Реал излиза на върха с актив от 28 точки, колкото има и приятната изненада Жирона. Столичани обаче са с по-добра голова разлика.

Барселона остава на трето място с 24 точки, а четвърти с 22 и 2 мача по-малко от всички пред него е градският съперник на Реал - Атлетико.