Бенфика свали Спортинг от върха в лудо лисабонско дерби (ВИДЕО)

Обрат в добавеното време на Ещадио Да Луж

Бенфика свали Спортинг от върха след лудо лисабонско дерби! "Орлите" спечелиха с 2:1 у дома с обрат в добавеното време в дългоочаквания сблъсък, който бе последен от 11-ия кръг на португалската Примейра лига.

Дербито се превърна в класика - бе изпълнено с много битка и напрегнати моменти и пред двете врати. Бенфика имаше няколко добри възможности през първата част, но напречната греда и отличните изяви на стража Антонио Адан позволиха на Спортинг да се оттегли с минимален аванс.

На Ещадио Да Луж "лъвовете" поведоха малко преди почивката със седмия гол на Виктор Гьокереш за сезона.

В началото на второто полувреме обаче Спортинг остана с човек по-малко заради втори жълт картон на централния бранител Гонсало Инасио.

Бенфика се възползва дълбоко в добавеното време. В 90+4' Жоао Невеш изравни, а 3 минути по-късно влезлият като резерва Каспер Тенгстед реализира второ попадение.

За да бъде драмата пълна, то първоначално не беше зачетено поради засада и премина през щателен преглед със системата за видеоповторения (VAR), преди реферът все пак да посочи центъра - 2:1.

Така Бенфика оглави класирането с 28 точки и по-добри показатели от Спортинг, който има същия актив.

В 12-ия кръг, след паузата заради мачовете на националните отбори, Бенфика гостува на Морейрензе, а Спортинг приема Жил Висенте.