Бербатов вкара, но "Юнайтед" загуби от "Ливърпул"

Победа за мърсисайдци с 3:1 в мач на легендите

Легендите на "Ливърпул" победиха тези на "Манчестър Юнайтед" с 3:1 в демонстративен мач на "Олд Трафорд". Приходите от срещата ще бъдат дарени на фондацията на "червените дяволи", която помага за футболното развитие на бедни деца.

В двубоя участваха легенди като Гари Невил, Джейми Каръгър, Димитър Бербатов, Яп Стаам, Йежи Дудек, Марк Гонзалес, Дирк Каут, Антонио Валенсия и Патрис Евра.

Още в началните минути Бербатов отправи няколко силни удара, които затрудниха Йежи Дудек. Българинът впечатляваше и с добрата си техника, като редовно прилагаше красиви и ефективни финтове. Именно той вкара почетното попадение за домакините от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Преди това Луис Гарсия изведе "Ливърпул" напред в резултата. Няколко минути по-късно Йоси Бенаюн повали Бербатов в наказателното поле, той застана зад бялата точка и реализира хладнокръвно дузпата за 1:1.

Марк Гонзалес вкара два бързи гола за мърсисайдци и те спечелиха с крайното 3:1.