Блестящ Меси класира Интер на четвъртфинал (ВИДЕО)

Трилър с 8 гола и дузпи в сблъсъка с Далас за Купата на лигите

Блестящ Лионел Меси изведе Интер Маями до четвъртфиналите за Купата на лигите! Геният от Росарио отбеляза два гола при драматичното 4:4 в редовното време срещу Далас, след това бе точен и при дузпите, в които "розовите" се наложиха с 5:3.

Световният шампион откри резултата още в 6', възползвайки се от подаване на бившия си съотборник в Барселона Жорди Алба.

Домакините обаче стигнаха до пълен обрат в края на първата част чрез Факундо Киньон и Бернар Камунго, преди Алан Веласко да покачи на 3:1 в 63'.

Бенджамин Кремаски намали изоставането на Маями в 65', но в 68' съотборникът му Робърт Тейлър си отбеляза автогол. В 80' Марко Фарфан направи същото за Далас, а Меси измъкна тима си 5 минути преди изтичането на редовното време - 4:4. Попадението е седмо за него в четирите му мача с екипа на Интер.

При дузпите всички бяха точни за гостите - Меси, Серхио Бускетс, Лео Кампаня, Камал Милър и Кремаски, докато за Далас в големия грешник се превърна Пакстън Помикал.

В следващата фаза Меси и компания очакват победителя от двойката Шарлът - Хюстън Динамо.