Челси срещу Груев и компания във ФА Къп (ВИДЕО)

Лондончани стигнаха до осминафиналите след успех над Астън Вила

Челси е следващият съперник на Илия Груев-младши и Лийдс във ФА Къп. "Сините" стигнаха до осминафиналите с успех с 3:1 като гости на Астън Вила в преиграването (0:0 в първия двубой).

Тимът на Маурисио Почетино поведе в 11' чрез Конър Галахър, а само 10 минути по-късно Николас Джаксън удвои след пробив на Мало Густо.

В 54' Енцо Фернандес уби интригата с отлично изпълнен пряк свободен удар за 3:0 в полза на Челси.

"Виланите" отбелязаха почетно попадение в добавеното време, когато комбинираха две резерви - Джейкъб Рамзи и Муса Диаби, и последният прати топката в мрежата зад Джордже Петрович с помощта на страничния стълб.

В другия мач от четвъртия кръг тази вечер елитният Нотингам Форест елиминира втородивизионния Бристол Сити с 5:3 след дузпи. В редовното време двата тима завършиха 1:1 след нулевото равенство в първата среща.

Националът Груев и неговият Лийдс гостуват на Челси на 28 февруари. От началото на века йоркширци имат едва 3 победи в 14 мача срещу "сините" във всички турнири.