Световен футбол

Публикувано в  

bTV Спорт екип

Държавата взима стадиона на Партизан заради дългове

Сръбският спортен клуб дължи 24 милиона евро само за лихви

Държавата взима стадиона на Партизан заради дългове
 

Сръбският Партизан може да остане без стадион. Това алармира президентът на спортното дружество Остоя Миайлович. 

Причината е в големите задължения на "черно-белите" към... държавата. В момента Партизан трябва да платят лихви за неизплатени данъци в размер на около 24 милиона евро.

"Имам да кажа едно много важно нещо. Ситуацията в Партизан е много тежка. Може би най-тежката в историята. За миналата година дължим 20 милиона евро по лихви, а в момента сумата е в порядъка на 23-24 милиона евро. Какво ще стане, ако държавата си поиска парите? Може като нищо да вземе стадиона", заяви Миайлович. 

Стадионът, който е познат под името "Югославска народна армия", е построен в периода 1948-1951 г. В различни периоди на него е играл, освен Партизан, и националния отбор на Сърбия. 

Съоръжението има капацитет от близо 30 000 зрители. 

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук