Ди Мария поведе Бенфика към нова победа (ВИДЕО)

„Орлите“ пречупиха Боавища

Анхел Ди Мария поведе Бенфика към четвърти пореден успех в португалската Примейра лига. Лисабонските "орли" победиха с 2:0 гостуващия тим на Боавища в мач от 18-ия кръг.

Ди Мария откри резултата в 61', преди да асистира на Маркос Леонардо в четвъртата минута от добавеното време.

Световният шампион можеше да даде аванс на Бенфика още в 47', но попадението му не беше зачетено заради засада.

Все пак след час игра аржентинецът прати топката в мрежата - центрира остро, няколко играчи се разминаха с нея и тя премина покрай вратаря Жоао Гонсалвеш.

В края Ди Мария отклони към резервата Леонардо, който успокои трибуните на Ещадио да Луш, подпечатвайки победата.

Така Бенфика удължи на 19 мача серията си без поражение от Боавища у дома и си отмъсти за загубата с 2:3 в предишния им сблъсък.

С трите точки Бенфика събра 45, като се доближи само на 1 зад лидера Спортинг. Трети е Порто с 38 и мач по-малко. Боавища заема 9-ото място с 20 точки.