Флуминензе e на финал за Световнотo клубно първенство (ВИДЕО)

Бразилците чакат Манчестър Сити в спора за трофея

Флуминензе е първият финалист на Световното клубно първенство. Бразилският гранд стигна до спора за трофея, след като спечели с 2:0 срещу Ал Ахли (Египет).

Така шампионът на Южна Америка чака победителя от двойката Манчестър Сити (Англия) и Урава Ред Даймъндс (Япония), които се сблъскват утре вечер.

Първото попадение в срещата падна в 71' от дузпа, която бе реализирана от Йон Ариас. Колумбиецът не остави шансове на вратаря Мохамед Ел Шенауи, а Джон Кенеди оформи крайния резултат в 90'.

Още в 9' шут на Ариас от Флуминензе се отби от гредата. Колумбиецът нацели гредата за втори път в 25', след като бе оставен непокрит при изпълнение на корнер.

През второто полувреме интересните моменти почти липсваха. В 71' Марсело проби отляво и нахлу в наказателното поле, където бе препънат от Пърси Тау, а съдията отсъди дузпа. Ариас бе точен за 1:0.

Последваха два пропуска на Ал Ахли, за да се стигне до последната минута на редовното време, когато резервата Кенеди отбеляза втори гол за бразилците.