Гръмотевичният дебют на Арлинг Холанд

Норвежецът с още един гол срещу "Байерн" Мюнхен

"Манчестър Сити" победи "Байерн" Мюнхен с 1:0 с дебютен гол на Арлинг Холанд. Заради лошото време и гръмотевична буря срещата, която се проведе в Грийн Бей (Уисконсин, САЩ), беше прекратена през първото полувреме, след което се доигра във формат две полувремена по 40 минути.

За 22-годишния норвежец това е шести гол в осем мача срещу "Байерн", като останалите са с бившия му клуб "Борусия" Дортмунд.

Мениджърът на "Сити" Пеп Гуардиола похвали нападателя за головия дебют, но призна, че му е необходимо още време, за да се адаптира напълно.

В другите по-интересни контролни срещи, "Барселона" победи "Реал" Мадрид с 1:0 с гол на новото попълнение Рафиня, а "Арсенал" разгроми "Челси" с 4:0. Габриел Жезуш, Мартин Йодегор, Букайо Сака и Самбо Локонга вкараха за "артилеристите".