Холанд дебютира с два гола за "Сити", изравни Агуеро

Шампионите удариха "Уест Хем" с 2:0

"Манчестър Сити" започна успешно защитата на титлата в Англия, побеждавайки "Уест Хем" с 2:0 като гост. И двата гола за "гражданите" реализира новата звезда - Арлинг Холанд.

В 28-ата минута Кевин де Бройне прати топката в мрежата, но попадението му не бе зачетено заради засада. 8 минути по-късно Холанд бе фаулиран от Алфонс Ареола, след като получи пас от Гюндоган и сам се нагърби с изпълнението на свирената дузпа. С точния си изстрел от бялата точка норвежецът реализира дебютния си гол във Висшата лига.

В 65-ата минута "гражданите" удвоиха преднината си. Кевин де Бройне изведе Арлинг, който с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл.

Норвежецът е вторият играч в историята на "Сити", който успява да дебютира с два гола. Първият беше Серхио Агуеро през 2011 г.