Интер царува в Милано

Пета поредна победа в дербито срещу "росонерите"

Интер за първи път в историята си постигна пет поредни победи срещу големия съперник Милан след 5:1 на "Сан Сиро" в четвъртия кръг на Серия "А".

Преди това "нерадзурите" ликуваха за Суперкупата през миналия сезон (3:0), в първенството (1:0) и два пъти в Шампионска лига (2:0 и 1:0).

Тон за разгрома даде Хенрик Мхитарян с гол още в 5', а след това Маркъс Тюрам удвои с прекрасен гол в 38'.

Рафаел Леао намали в 57', а всичко в мача приключи, след като Мхитарян върна преднината от два гола в 69'.

Бившият футболист на Милан Хакан Чалханоглу вкара от дузпа 10 минути по-късно, а крайният резултат оформи Давиде Фратези в 93'.

За Милан това е първо поражение за сезона. Тимът на Стефано Пиоли остава на трето място с 9 точки, пред тях е Ювентус с 10 и Интер, който е лидер с максималните 12.