Японски голове измъкнаха "Селтик" в дербито

"Детелините" направиха 2:2 с вечния съперник "Рейнджърс"

Японски голове измъкнаха "Селтик" в дербито с "Рейнджърс" от 20-ия кръг на шотландската Премиършип. Двата гранда от Глазгоу завършиха 2:2 на "Айброкс".

"Селтик" поведе още в 5' с попадение на Дайзен Маеда, който се възползва от грешка в "синята" отбрана. До почивката "Рейнджърс" бяха по-активни - Райън Кент пропиля добра възможност, а след това два пропуска направи и Алфредо Морелос. Колумбиецът удари греда, преди да стреля малко встрани от вратата, пазена от Джо Харт.

"Рейнджърс" осъществиха бърз обрат през втората част. Първо Кент изравни след подаване на Фешън Сакала в 47'. 6 минути по-късно тимът на Майкъл Бийл поведе чрез капитана Джеймс Тавърниър, който се разписа от дузпа, отсъдена за фал на Карл Старфелт срещу Сакала.

"Селтик" обаче стигна до 2:2 в 88', когато друг "самурай" - Кього Фурухаши, реализира 15-ия си гол от началото на сезона.

След равенството "Селтик" запази деветте си точки аванс на върха. Бившият отбор на Стилиян Петров води с актив от 55, пред "Рейнджърс" с 46.

В 21-ия кръг шампионите, устремени към 53-ата си титла, приемат "Килмарнък", докато "Рейнджърс" гостува на "Дънди Юнайтед".