"Юнайтед" се дъни, Роналдо с един удар за 37 минути игра

Кошмарен дебют на Ерик тен Хаг

"Манчестър Юнайтед" се издъни на старта на новия сезон във Висшата лига. Отборът на Ерик тен Хаг загуби от "Брайтън" като домакин с 1:2. Голямата звезда на „червените дяволи“ Кристиано Роналдо бе резерва. Той влезе в игра в 53-ата минута на мястото на Фред.

В официалния дебют на новия си мениджър, "червените дяволи" се сринаха, след като допуснаха два гола на Паскал Грос още през първата част. Домакините върнаха едно попадение след автогол на Алексис Мак Алистър в 68-ата минута, но идея за повече така и не се видя в играта им.

Оставяйки Кристиано на пейката, Тен Хаг заложи напред на Санчо, Фернандес, Рашфорд и Ериксен. За времето, което прекара на терена португалецът успя да нанесе само един удар по топката, който бе блокиран. Той даде и 8 точни паса (от общо 9) и веднъж спечели битката във въздуха.