Ювентус пречупи Интер с дискусионен гол

Първа победа за „бианконерите“ в Милано от 2019 г.

Ювентус подхрани амбициите си за място в Топ 4 на Серия "А" с успех като гост на Интер в Дерби д'Италия от 27-ия кръг! "Бианконерите" се наложиха с 1:0 за първата си победа срещу "нерадзурите" в Милано от 2019 г. насам.

Единственото попадение - дело на Филип Костич в 23', обаче ще се дискутира дълго заради съмнения, че Адриен Рабио игра с ръка в хода на атаката. Ситуацията бе разгледана с VAR в продължение на около 4 минути, а повторенията не убедиха в правотата на решението, взето от главния съдия Даниеле Кифи. Реферът дори не беше привикан да види повторения.

Спорният гол вдигна напрежението на терена и по трибуните. Ювентус продължи да владее инициативата, но пропиля няколко добри възможности, открили се пред Костич и Душан Влахович.

Въпреки че понесе тежък удар - контузия на Федерико Киеза само 17 минути след появата му в игра, Ювентус не изпусна контрола.

В крайна сметка тимът на Масимилиано Алегри записа 10-а победа в последните си 12 мача във всички турнири и продължава битката за място в Шампионската лига. Мисия, която изглеждаше почти невъзможна допреди няколко седмици, след като от актива на торинци бяха отнети 15 точки заради финансови машинации.

Ювентус е седми с 41 точки - на 7 зад четвъртия Милан. Същевременно Интер, който се намира в миникриза - само един успех в последните си 5 двубоя, е трети с 50 точки.

В 28-ия кръг - след паузата за мачовете на националните отбори, Интер приема Фиорентина, докато Ювентус е домакин на борещия се за оцеляването си в елита "Верона".