Как така засада? Страшен скандал с Ливърпул и VAR

Гол на Луис Диас беше отменен заради засада-фантом

Страхотен скандал разтресе Висшата лига. Гол на Ливърпул срещу Тотнъм беше отменен след намесата на VAR. Отсъдената засада обаче е абсурдна и това се вижда дори без помощта на спомагателните линии.

През първото полувреме Луис Диас беше изведен срещу вратаря на Тотнъм от Мохамед Салах и го преодоля. Страничният съдия вдигна съмнителна засада срещу колумбийския нападател, която впоследствие беше потвърдена от VAR.

Повторенията ясно показаха, че Диас е покрит от Кристиан Ромеро. Не е ясно какви линии са използвани от видео асистентите.

Иначе Тотнъм се възползва в пълна степен от тази ситуация, както и от двата червени картона за своя съперник. "Шпорите" се наложиха с 2:1 и се изкачиха на седмото място в класирането.

Къртис Джоунс и Диого Жота бяха изгонени във всяко от двете полувремена. Въпреки това гостите удържаха равенството до 96-ата минута, когато Жоел Матип си отбеляза автогол. Хюн-Мн Сон откри резултата в 36-ата, а Коди Гакпо изравни в добавеното време на първата част.