Край на мъката: "Юнайтед" победи "Ливърпул" за първи път от 2018 г.

Дербито бе съпътствано от протести

На фона на протести срещу ръководството на "Манчестър Юнайтед", "червените дяволи" взеха дербито с "Ливърпул" на "Олд Трафорд" с 2:1.

Протести имаше още в ранните часове на деня, а преди първия съдийски сигнал скандирания "Глейзърс аут" и "смърт за семейство Глейзър" можеха да бъдат чути около Театъра на мечтите. Замерване на предполагаемия автобус на "Ливърпул" с бирени кенчета и събаряне на огради бяха част от агресивните действия на ядосаните фенове. Те искат семейство Глейзър да напусне клуба.

Мениджърът Ерик Тен Хаг взе кардинални решения, оставяйки капитана Хари Магауър и Кристиано Роналдо на пейката. Това обаче не се отрази на играта и домакините изиграха най-силния си мач от началото на кампанията. Джейдън Санчо откри резултата в 16-ата минута, Маркъс Рашфорд удвои в 53-ата. Мохамед Салах се разписа за гостите в 81-вата минута. Роналдо и компания са 14-и в класирането с 3 точки, а тимът на Юрген Клоп е 16-и с 2 т.

Успехът бе първи за "Юнайтед" над този съперник във Висшата лига от 2018 г. насам. За последно "червените дяволи" спечелиха този сблъсък на 10 март 2018 г. - също с 2:1. Оттогава мърсисайдци взеха 5 победи и завършиха три пъти наравно.

Преди мача "Юнайтед" официално обяви привличането на Каземиро. Той стъпи а терена, но с костюм и по-късно изгледа дербито от трибуните. Бившият футболист на "Реал" Мадрид подписа договор до 2026 г.