Кралският клуб и 13-ата Суперкупа (ВИДЕО)

Реал Мадрид ликува след разгром срещу Барселона

Реал Мадрид ликува с 13-ата си Суперкупа на Испания, след като разгроми с 4:1 Барселона в спора за трофея. Финалът се игра пред 25 000 зрители в саудитската столица Рияд.

Винисиус Жуниор отбеляза хеттрик за едно полувреме с попадения в 7', 10' и 39' (дузпа), а след почивката за "Белия балет" се разписа и друг бразилец - Родриго, в 64'.

За Барселона в 33' беше точен Роберт Левандовски, превръщайки се в най-възрастния голмайстор на каталунците в историята на Ел Класико. Полякът е на 35 години и 146 дни.

Кралският клуб вкара 4 гола в две от последните три Ел Класико (4:0 за Купата на Краля през април миналата година). Реал имаше два мача с по 4 попадения във вратата на Барселона в предишните 73 сблъсъка между двата гранда.

Суперкупата се проведе в Саудитска Арабия за четвърти път, като за пети пореден форматът ѝ е с финална четворка.