"Ла Фурия" вкара 7 на Грузия

16-годишен талант на Барселона с дебютен гол

Испания разби Грузия със 7:1 като гост в мач от група 1 на евроквалификациите.

"Ла Фурия" реши всичко преди почивката, на която водеше с 4:0. Алваро Мората откри резултата в 22', а 5 по-късно Соломон Квирквелия си отбеляза автогол. Това съвсем разколеба домакините и в 38' Дани Олмо реализира трето попадение, преди Мората да покачи на 4:0 в 44'.

Грузинците намалиха изоставането си в началото на втората част чрез халфа на английския Уотфорд Гиорги Чакветадзе.

Мората обаче оформи хеттрика си в 66', а две минути по-късно резервата Нико Уилямс отбеляза шести гол за Испания.

Четвърт час преди края друг, появил се като смяна - талантът на Барселона Ламин Ямал, вкара дебютния си гол с националната фланелка.

Така, със своите 16 години и 57 дни, той стана третият най-млад автор на попадение за европейска страна. Пред него са само Йозеф Хорват (Унгария, 1906 г.) на 16 години и 12 дни и Сам Джонстън (Северна Ирландия, 1882 г.) на 15 години и 160 дни.

След разгрома Испания се изкачи до трето място в група 1 с актив от 6 точки от 3 мача. Води тимът на Шотландия, който има 4 победи от 4 двубоя.