Летящ старт на Байерн, Кейн с гол и асистенция

Отличен дебют в Бундеслигата за капитана на Англия

Летящ старт за Байерн Мюнхен в Бундеслигата! Баварците започнаха защитата на титлата си с 4:0 като гости на Вердер Бремен.

В основата на разгрома беше 100-милионният Хари Кейн, който дебютира в германския шампионат с гол и асистенция. Той стана едва вторият англичанин с попадение в първия си мач в Бундеслигата от Рийс Нелсън за Хофенхайм през септември 2018 г. насам.

Кейн започна отлично - изведе Лерой Сане сам срещу вратаря в 4' и крилото откри резултата. Байерн продължи да владее инициативата, но трябваше да чака до 75', за да вкара отново. Тогава Кейн се разписа, оползотворявайки подаване на Алфонсо Дейвис.

Байерн оформи категоричната победа в последните минути. В 90' Сане реализира второто си попадение на Везерщадион тази вечер, а 4 минути по-късно появилият се като резерва на мястото на Кейн - Матис Тел, оформи крайния резултат.

За Вердер неизползвана резерва остана националът Илия Груев-младши. В следващия кръг бременските "музиканти" гостуват на Фрайбург, докато Байерн е домакин на Аугсбург.